
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 3.9 mΩ |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 months ago) |
| Max Power Dissipation | 700 mW |
| Power Dissipation | 700 mW |
| Number of Channels | 2 |
| Input capacitance | 340 pF |
| Continuous Drain Current (ID) | 3.7 A |
| Rds On Max | 68 mΩ |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 20 V |
| Gate Charge | 6 nC |
| Drain to Source Resistance | 68 mΩ |
| Drain to Source Breakdown Voltage (Vds) | 20 V |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 5 months ago) |
| Gate to Source Threshold Voltage | 1.5 V |
| FET Type(Transistor Polarity) | N-Channel |
Stock: 1854
Distributors
pcbx
Unit Price$1.14424
Ext.Price$1.14424
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.14424 | $1.14424 |
| 10 | $0.57212 | $5.72120 |
| 25 | $0.44009 | $11.00225 |
| 50 | $0.33853 | $16.92650 |
| 100 | $0.28211 | $28.21100 |
| 300 | $0.23509 | $70.52700 |
| 500 | $0.19591 | $97.95500 |
| 1000 | $0.16326 | $163.26000 |
| 3000 | $0.16326 | $489.78000 |
| 5000 | $0.15118 | $755.90000 |
| 10000 | $0.14000 | $1400.00000 |
